Retinol

Retinol Głogów

Retinol to główna forma witaminy A w czystej postaci.  Witamina A zaliczana jest do substancji młodości, ponieważ, poprzez jej stymulujące działanie, zmniejsza zmiany pojawiające się wraz z procesem starzenia. Jest ona także niezbędna do prawidłowego formowania się i regulowania wzrostu komórek skóry. Retinol jest niezbędny do prawidłowego wzrostu organizmu, a także utrzymania odpowiedniego stanu naskórka oraz błon śluzowych.

Retinol działa efektywnie bez powodowania intensywnego podrażnienia skóry. Stymuluje odnowę komórek i sprzyja pogrubieniu naskórka. Wnika głębiej niż inne aktywne substancje działające na powierzchni skóry, dzięki czemu zmarszczki wypełniają się od wewnątrz i są mniej widoczne. Retinol warunkuje prawidłowy wzrost komórek nabłonkowych i przyśpiesza proces rogowacenia. W naskórku dochodzi do spłycenia warstw zrogowaciałych i pogrubienia warstw żywych.

Retinol ma również właściwości rozjaśniające, które polegają na regulacji procesu złuszczania i odnowy naskórka oraz wpływa na melanocyty, czyli komórki produkujące brązowy barwnik. Retinol (witamina A) powoduje zmniejszenie rozmiaru melanocytów oraz redukcję ilości melaniny - barwnika skóry, który produkowany w nadmiarze powoduje tworzenie niechcianych przebarwień.

Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Retinol w niskich stężeniach jest rozwiązaniem dla pojawiających się zmarszczek i przebarwień w okolicach oczu. Retinol jest składnikiem stosowanym w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Jako czynnik normalizujący reguluje ilość wydzielanego łoju i zmniejsza przetłuszczanie, redukuje tendencję do tworzenia zaskórników i zmian trądzikowych oraz zwęża pory skóry.

Peeling retinolem jest polecany w następujących problemach:

  • zmarszczki
  • przebarwienia
  • fotostarzenie
  • wiotkość skóry
  • skóra szara i matowa
  • pozbawiona blasku
  • skóra dojrzała

Ze względu na regulację pracy gruczołów łojowych, w przypadku skóry trądzikowej suchej, w początkowej fazie kuracji, retinol może powodować przejściowe uczucie suchości. W miarę dalszej kuracji, retinol sprzyja produkcji czynników nawilżających skórę, dlatego w ogólnym rozrachunku stopień nawilżenia skóry ulega poprawie i wzrostowi. Skuteczne dawki retinolu muszą być odpowiednio wysokie w terapii przeciwtrądzikowej. 

Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 🔴 

Retinol Głogów

Koszt zabiegu
Okolica oczu
60.00zł
Twarz inne obszary
100.00zł
250.00zł

* cena ustalana w zależności od wielkości zmian