Oczyszczanie tlenowe

Oczyszczanie tlenowe Głogów

W skrócie: Zabieg oczyszczania tlenowego polega na
równoczesnym wtłaczaniu w skórę wysoko sprężonego tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych, które to są niejako przemycane w głąb skóry, dzięki zastosowaniu wysokiego ciśnienia.

Oczyszczanie tlenowe skoncentrowanym tlenem nie tylko pozwala na redukcję zrogowaciałego naskórka ale pozwala oczyścić wszelkie pory skóry, do których trudno jest dostać się w sposób manualny lub za pomocą złuszczań. Ponadto zabieg ma wpływ na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcję kolonii bakterii beztlenowych (występują przy nadreaktywności gruczołów łojowych i mogą prowadzić do miejscowych stanów zapalnych). Dodatkowo należy też zwrócić uwagę, iż dzięki wysokiej częstotliwości wyrzutu O2 aktywuje komórki obojętnochłonne. Efekt? Wspomagamy mechanizm odpornościowy i przyspieszamy procesy gojenia skóry oraz stanów zapalnych. Dodatkowo aplikacja tlenu przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi w skórze.

oczyszczanie tlenowe Głogów

Atutem oczyszczania i mezoterapii hiperbarycznym tlenem jest bezinwazyjna procedura zabiegowa, brak przerwania ciągłości naskórka, brak powikłań i skutków ubocznych. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i może być wykonywany przez cały rok (nie są zależne od wysokich/niskich temperatur oraz fotoprotekcji UV).

Zastosowanie:

  • Niwelowanie środowiska bakterii beztlenowych,
  • Likwidacja stanów zapalnych, 
  • Stabilizacja pracy gruczołów łojowych,
  • Zmniejszenie łojotoku,
  • złuszczenie warstwy rogowej naskórka,
  • Minimalizowanie objawów zapalenia mieszków włosowych

W naszym gabinecie korzystamy z innowacyjnego urządzenia do przeprowadzania zabiegu Tricho Theraphy 4.0

Koszt zabiegu
Twarz
120.00zł

* cena ustalana w zależności od wielkości zmian