Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

depilacja laserowa Głogów włos nie odrasta

Depilacja laserowa to jedna z najlepszych sprawdzonych metod usuwania owłosienia. Jest również najbardziej popularna. Maszynki do golenia podrażniają skórę. Włosy szybko odrastają po goleniu, stają się szorstkie, pogrubione, ciemne. Stosowaniu wosku lub cukru towarzyszą bolesne odczucia. Nad depilacją laserową warto się pochylić. Jeżeli szukasz gabinetu kosmetycznego, w którym możesz wykonać zabieg depilacji laserowej w Głogowie ten wpis na pewno ci w tym pomoże.

Jeżeli chodzi o sprzęt, na którym wykonywane są zabiegi w Polsce jest go naprawdę dużo. Coraz częściej gabinety kupują lasery z Chin bo są tańsze. Nie wiemy czy te urządzenia są dobre i czy nie mogą powodować oparzeń. Przedstawimy ci jeden laser, który z pewnością przynosi efekty, a nasi specjaliści potrafią wykonać nim zabieg tak aby był skuteczny i praktycznie bezbolesny. To laser diodowy Light Sheer firmy Coherent. Od 2015 roku wykonywane są nim zabiegi w Głogowie w gabinecie Trycho-Derm. 

Laser firmy Coherent jest jednym z najnowocześniejszych laserów używanych w laseroterapii. LightSheer jest stosowany również w medycynie i kosmetologii. Coherent - Lumenis to amerykańska marka, której powstanie datuje się na rok 1966. Więcej o historii firmy można przeczytać na stronie  

Depilacja laserowa Głogów cohorent

A teraz troszeczkę przybliżymy działanie lasera 

Impuls lasera w laserze diodowym LightSheer trwa wystarczająco długo, aby dokładnie zniszczyć mieszek włosowy oraz odżywiające go naczynia krwionośne i jednocześnie wystarczająco krótki, aby nie powodować oparzeń. Dla osób, które liczą na efekt i bezbolesny zabieg ta informacja jest najważniejsza.

Dla wszystkich was, którzy potrzebują więcej technicznych informacji. Depilacja laserowa to skuteczny sposób na usuwanie włosów w oparciu o zdolność pigmentów do pochłaniania promieniowania. Energia z lasera niszczy łodygę włosa i okoliczne komórki oraz naczynia mikronaczyń odżywiających włos. Mieszek włosowy zostaje uszkodzony tak, że jego regeneracja jest niezwykle trudna. Spowolnienie wzrostu włosa to kwestia kilku zabiegów. Wybierz gabinet Trycho-Derm - depilacja laserowa Głogów.

Depilacja laserowa Głogów Trycho-Derm, sprawdź cennik

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Depilacja laserowa nie jest szkodliwa, jeśli zabieg wykonuje doświadczony kosmetolog, który dobiera optymalne parametry urządzenia. Głównym zadaniem kosmetologa jest dobranie parametrów naświetlania lasera (długość fali, intensywność i czas trwania) z uwzględnieniem rodzaju skóry i włosów. Kolor włosów powinien być ciemniejszy niż odcień skóry. Pamiętasz, że melanina (pigment) skóry i włosów pochłania promieniowanie. 

Warto pamiętać, że każde urządzenie wytwarzające energię w tym laser może spowodować poparzenie skóry. Poparzenie może powstać ponieważ włos i naskórek zawiera melaninę i absorbuje energię światła lasera. Dlatego ważne jest chłodzenie. Najbardziej efektywną metodą chłodzenia w laserze Lightsheer jest tzw. chłodzenie aktywne. Chłodzenie aktywne pozwala utrzymać skórę w bezpiecznej temperaturze. W laserze LightSheer w głowicy zastosowany został szafir, który jest idealnym materiałem chłodzącym.

Depilację laserową w Głogowie można wykonać w gabinecie Trycho-Derm, który specjalizuje się nie tylko w laseroterapii. Depilacja laserowa Głogów.

Główne przeciwwskazania

 • Ciąża, okres karmienia dziecka piersią.
 • Pieprzyki, uszkodzenia skóry (zadrapania, wysypki, oparzenia) w obszarze zabiegowym.
 • Choroby dermatologiczne (łuszczyca, egzema, trądzik) w ostrej fazie.
 • Flebeuryzm
 • Choroby układu krwionośnego.
 • Choroby onkologiczne.
 • Cukrzyca.

Specjalista indywidualnie ustala, czy możliwe jest wykonanie depilacji laserowej u danej osoby, oraz dobiera metody pielęgnacyjne po zabiegu.

Ograniczenia wiekowe

Ograniczenia wiekowe nie są jasno określone. Uważa się, że depilację laserową można wykonać w każdym wieku, począwszy od 18 roku życia. Depilacja laserowa nie jest wykonywana u dzieci i osób starszych z siwymi, zbyt jasnymi, przerzedzonymi włosami, pozbawionymi pigmentu. Zabieg nie jest zalecany dla młodzieży w wieku 14-16 lat. W tym okresie włosy terminalne i szorstkie aktywnie rosną. Aby je całkowicie usunąć, potrzeba więcej zabiegów.

Przygotowanie do zabiegu

depilacja laserowa Głogów przygotowanie do zabiegu

 • nie stosuj innych metod depilacji poza goleniem przez 1-2 tygodnie. Dlaczego nie można depilować włosów woskiem i pęsetą przed zabiegiem? Włos poddawany depilacji laserowej musi być połączony z cebulką włosa. Jeśli włos jest wyrywany na krócej niż miesiąc przed zabiegiem laserowym, efekty są dużo mniejsze.
 • nie odwiedzaj solarium i nie opalaj się 2 tygodnie przed sesją. Dlaczego skóra nie powinna być opalona? Wiązka lasera ukierunkowana jest na melaninę w skórze. Melanina to barwnik nadający kolor zarówno włosom, jak i skórze. Przy ciemnej opalonej skórze laser będzie wychwytywał kolor skóry a nie włosa.
 • zaleca się zgolić włosy w miejscu zabiegu na 8 godzin przed zabiegiem. Golenie jest niezbędnym krokiem w przygotowaniu się do ekspozycji na promieniowanie lasera. Jeśli włosy są zbyt długie, intensywność oddziaływania na mieszek włosowy jest zmniejszona z powodu częściowej utraty energii wiązki światła podczas ruchu wzdłuż trzonu włosa. W tym przypadku łodyga włosa jest poważnie uszkodzona, praktycznie wypala się, a mieszek otrzymuje mniejszą dawkę promieniowania niż jest to potrzebne do całkowitego zniszczenia komórek.

Konsultacje wstępne

Dla klientów gabinetu Trycho-Derm w Głogowie przewidzieliśmy wstępne bezpłatne konsultacje, które realizujemy telefonicznie lub w gabinecie. W przypadku konsultacji w gabinecie z kosmetologiem prosimy o zarezerwowanie na Booksy 10 minutowej bezpłatnej konsultacji. Kosmetolog dowiaduje się o ewentualnych przeciwwskazaniach do depilacji laserowej i orientacyjnie określa ilość sesji.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej 

Oczy pacjenta są chronione specjalnymi okularami. Środek dezynfekujący nakłada się na powierzchnię skóry w obszarze zabiegowym, a następnie żel, aby poprawić kontakt i przewodność energii lasera. Czas trwania zabiegu zależy od obszaru, wynosi około 5–45 minut. Odstępy między sesjami wynoszą 1–2 miesiące. Część włosów wypada natychmiast po zakończeniu naświetlania laserem. W ciągu następnych 7-10 dni objętość włosów zmniejsza się o 10-25%. Po pełnym cyklu ilość włosów zmniejsza się o 90-95%.

Ile potrzebujesz sesji 

To Ile zabiegów depilacji laserowej jest potrzebnych, ustalane jest indywidualnie – wszystko zależy od rodzaju włosów, miejsca i stopnia ich ekspozycji. Rezultaty są widoczne po 4-6 wizytach. Pakiet w naszym gabinecie obejmuje 6 zabiegów. Tutaj znajdziesz cennik depilacji laserowej.  Promieniowanie działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Efekt nie jest skuteczny w przypadku mieszków włosowych znajdujących się w fazie uśpienia. Z każdym następnym zabiegiem ilość włosów będzie się zmniejszać, będą one cieńsze i słabsze. Wybierz gabinet Trycho-Derm - depilacja laserowa Głogów.

Czy włosy rosną po ukończeniu 6 sesji

Depilacja laserowa, wbrew zapewnieniom niektórych pracowników gabinetów kosmetycznych, nie usuwa włosów na stałe. Mieszki włosowe - jak każda żywa struktura organizmu, mają zdolność regeneracji. Regenerację włosów ułatwiają takie czynniki jak:

 • przerwanie sesji (3-5 sesji bez kontynuacji);
 • jasny odcień włosów;
 • szare włosy.

Czego nie robić po zabiegu

 • Nie usuwaj włosów innymi technikami (wosk, depilator elektryczny, krem).
 • Nie opalaj się i nie odwiedzaj solarium przez 2 tygodnie.
 • Nie używaj peelingów, twardych gąbek przez 1-2 dni po zabiegu.
 • Nie bierz gorącej kąpieli, nie korzystaj z sauny lub basen przez 1-2 dni po zabiegu w sesji.

Pielęgnacja domowa - zalecenia:

 • eliminacja mydła, zastąp mydło delikatnym preparatem myjącym aby nie podrażniać i nie wysuszać skóry
 • nie stosuj środków higienicznych opartych na alkoholu np. dezodoranty, perfumy
 • jeżeli będziesz odczuwać dyskomfort po zabiegu możesz używać preparatów łagodzących np. Pantenol
 • po kąpieli delikatnie wycieraj miejsca poddane zabiegowi.

Wynik depilacji laserowej został potwierdzony niezależnymi badaniami. Cochrane to brytyjska niezależna organizacja, która bada skuteczność terapii opartych na dowodach medycznych. Cochrane przeprowadził 11 kontrolowanych badań z udziałem 444 osób i znalazł te wyniki. Informacje na ten temat można przeczytać tutaj.  Badania niezależnych ekspertów potwierdzają wysoką skuteczność zabiegu. Pomimo słabego efektu długoterminowego depilacja laserowa jest jedyną metodą, którą można zastosować do całkowitego usunięcia owłosienia przy minimalnym urazie skóry. Włosy stają się miękkie, cienkie, blade, co jest zgodne z pożądanym efektem. 

Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 ?