Kategoria produktu

Composizione Energetica D Orising to kosmetyk trychologiczny przeznaczony do oczyszczenia skóry głowy. Jest to znany i sprawdzony peeling enzymatyczny do skóry głowy. Oczyszcza mieszki włosowe z martwego naskórka i sebum oraz pozostałości po innych kosmetykach, odświeża skórę. 

Stworzony jest na bazie naturalnych składników. Wskazany dla każdej skóry głowy, szczególnie dla skóry z tendencją do łojotoku, łupieżu, nadpotliwości i zwiększonego wypadania włosów. Sprzedawany w szklanych butelkach z pipetą o pojemności 150 ml i 55 ml.

Zadaj pytanie Przejdź do sklepu

Korzyści ze stosowania peelingu enzymatycznego Orising.

 • oczyszcza i odblokowuje mieszki włosowe.
 • redukuje poziom łuski w łupieżu i łuszczycy oraz suchej skórze głowy.
 • zwiększa wchłanianie innych produktów aktywnych.
 • przygotowuje skórę głowy do innych terapii.
 • działa antyseptyczne i bakteriobójczo.

Jak stosować peeling Orising.

 1. Nałóż 5-10 ml produktu bezpośrednio na nieumytą skórę głowy.
 2. Delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców przez 2-3 minuty.
 3. Spłucz i umyj włosy oraz skórę głowy szamponem.

Warto wiedzieć: Produkt może dawać uczucie mrowienia, chłodzenia, delikatnego pieczenia oraz zaczerwienienia skóry głowy. Jest to normalną reakcją na zaaplikowane substancje oraz ich dobroczynne działanie.

Główne składniki aktywne peelingu

 • Szałwia- posiada właściwości stymulujące, ściągające, antyseptyczne, antywirusowe, bakteriobójcze, leczy rany i wzmacnia skórę.
 • Mięta pieprzowa- działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, odkażająco, ma właściwości lecznicze i łagodzące.
 • Jałowiec pospolity- oczyszcza i dezynfekuje ze szkodliwych toksyn, zapobiega infekcjom, działa bakteriobójczo i wzmacniająco.
 • Łopian większy- ma silne działanie antybakteryjne, grzybobójcze, przeciwzapalne.
Dlaczego na początek warto wybrać peeling enzymatyczny w płynie, a nie mechaniczny z granulkami.

Peelingi służą głównie do rozpuszczenia keratyny obumarłego naskórka, która blokuje wzrost włosa. Polecamy peeling enzymatyczny w płynie z dodatkiem kwasu mlekowego lub kwasu salicylowego. Co ważne – ABSOLUTNIE nie stosuj peelingów ziarnistych. Peelingi ziarniste będą przecierały skórę głowy, mogą doprowadzić do łamania się włosów i co ważne ziarna peelingu mogą zatrzymywać się w nieaktywnych mieszkach włosowych i zapychać je. Kolejnym błędem jest stosowanie tzw. peelingów domowych opartych o kawę, sól czy innego rodzaju produkty spożywcze z dodatkiem oleju. Tego rodzaju peelingi stanowią idealne źródło do rozwoju bakterii i również mogą zatrzymywać się w mieszkach włosowych powodując ich zapychanie.

Co zrobić jeśli kupowane przez Ciebie kosmetyki trychologiczne nie dają oczekiwanych rezultatów.

Istnieje wiele zmian chorobowych skóry głowy i włosów, które mają swoje źródło w innych problemach zdrowotnych. Wymagają one często terapii łączonych i współpracy z lekarzami różnych specjalizacji w celu pogłębienia analizy zdrowia i w razie konieczności leczenia farmakologicznego. Zadaniem specjalisty trychologii jest znalezienie przyczyn problemu zaistniałego w obrębie skóry głowy i włosów oraz wdrożenie odpowiednich terapii. Terapii opierających się na użyciu profesjonalnych trychologicznych urządzeń, preparatów, metod zabiegowych lub leczenia farmakologicznego. Celem jest oczywiście doprowadzenia skóry głowy i włosów do prawidłowego stanu. Kuracje trychologiczne są stworzone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zadzwoń do nas lub umów się na konsultację trychologiczną przez Booksy. Prowadzimy również konsultacje przez Skype.

Trychologia jest dla Ciebie czymś nowym? Zapraszamy do odsłuchania audycji radiowej, z której dowiesz się czym zajmuje się specjalista trychologii i jak wygląda wizyta u trychologa. Link do audycji radiowej

Produkty o podobnych właściwościach