Medilage anti-age suplement diety o wysokiej zawartości substancji aktywnych przeciwko procesom starzenia się skóry - opakowanie 30 kapsułek

Medilage anti-age działa antyoksydacyjne, chroni przed promieniowaniem UV, smogiem i niebieskim światłem, reguluje melanogenezę, nawilża oraz wzmacnia elastyczność i gęstość skóry, poprawia syntezę kolagenu, działa przeciwzmarszczkowo, wspiera efekty estetycznych zabiegów profesjonalnych

medilage anti age suplement 30 kapsułek

Kup taniej przez gabinet

Medilage to zaawansowane formuły suplementacji piękna dostępne w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetologicznych.

Charakterystyka produktów Medilage:

 • wysoka zawartość substancji aktywnych
 • unikalny skład, opatentowane i bezpieczne składniki
 • wolne od alergenów i przyjazne dla wegan
 • standaryzowane na obecność substancji aktywnych
 • uprawiane ekologicznie, czyste, nie zawierają GMO

Standardy produktów Medilage:

 • zatwierdzone przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej
 • otrzymywane dzięki oryginalnej, opatentowanej technologii, zgodnie z normami GMP, ISO 22000 i certyfikatem FSSC 22000

medilage anti age suplement 30 kapsułek

Składniki aktywne:

AstaPure®Arava
Ekstrakt z mikroalg (Haematococcus pluvialis) uprawianych w ekstremalnych
warunkach pustyni Arava.

TetraSOD® (Superoxide Dismutase) (30,000 IU/g)
Ekstrakt z mikroalg z gatunku (Tetraselmis chuii) uprawianych
w Parku Narodowym Doñana. Jest najsilniejszą substancją o działaniu przeciw stresowi oksydacyjnemu.

Medilage anti age skład
Składniki Porcja
AstaPure® Arava
10 mg
TetraSOD® (Superoxide Dismutase)
13,3 mg

Działanie:

 • działa antyoksydacyjne
 • chroni przed promieniowaniem UV, smogiem i niebieskim światłem
 • reguluje melanogenezę
 • nawilża oraz wzmacnia elastyczność i gęstość skóry
 • poprawia syntezę kolagenu
 • działa przeciwzmarszczkowo
 • wspiera efekty estetycznych zabiegów profesjonalnych

Wskazania:

 • starzenie się skóry (również fotostarzenie)
 • zmarszczki
 • utrata gęstości i elastyczności skóry
 • ochrona skóry przed promieniowaniem UV
 • ochrona przed światłem niebieskim i smogiem

medilage anti age suplement 30 kapsułek

Dla kogo jest Medilage anti-age:
Dla osób pragnących zadbać o swoją skórę profesjonalnie od wewnątrz organizmu. Produkt można stosować samodzielnie lub jako uzupełnienie zabiegów profesjonalnych. Produkt przeznaczony dla osób zarówno na wczesnym jak i zaawansowanym etapie starzenia skóry. 

Produkt bezglutenowy, odpowiedni dla wegan. Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie przez minimum 3 miesiące. 

Skład Medilage anti-age: AstaPure® (sproszkowane mikroalgi Haematococcus pluvialis) zawierające 3% astaksantyny, maltodekstryna, hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka), pikolinian cynku, otręby ryżowe, TetraSOD® (suszone mikroalgi Tetraselmis chuii), barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu. Zawiera nieznaczną ilość jodu.

Opis rozszerzony

AstaPure® Arava to bogaty w unikalne składniki ekstrakt z alg Haematococcus pluvialis, uprawianych w ekstremalnych warunkach pustyni Arava.  Preparat otrzymywany jest dzięki opatentowanej technologii ESL, która pozwala na zachowanie w stanie nienaruszonym minerałów, lipidów, aminokwasów, błonnika pokarmowego, witamin z grupy B oraz kwasów omega. Zawarta w algach Arava astaksantyna chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego.  Astaksantyna zwiększa 4 krotnie ochronę przed promieniowaniem UV. Chroni DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami  antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. Działa synergistycznie, nasilając  działanie innych przeciwutleniaczy, m. in. witaminy E i C.


TetraSOD® jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, mającym dużą siłę dezaktywacji wolnych rodników. TetraSOD chroni komórki przed toksycznym działaniem wolnych rodników, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB. TetraSOD® zawiera ponadto kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze, witaminy C, E, witaminy z grupy B, minerały (Ca, Mg, P, Na, Cl, Fe, Cu), aminokwasy i pigmenty. TetraSOD® wykazuje najwyższą aktywność ze wszystkich innych produktów na rynku TetraSOD® jest najsilniejszym składnikiem chroniącym przed stresem oksydacyjnym. TetraSOD® jest unikalnym składnikiem morskim, który jest uprawiany w technologii chronionej patentem, bez użycia chemicznego procesu ekstrakcji lub koncentracji, zgodnie  z normami GMP, ISO 22000 i certyfikatem FSSC 22000.  TetraSOD® posiada patent na metodę otrzymywania biomasy z mikroalg (Tetraselmis chuii) bogatą w dysmutazę nadtlenkową SOD. Ten unikalny komponent zawiera aż 3 enzymy przeciwutleniające: GPx, CAT, SOD (najwyższe źródło SOD na rynku). Algi te, uprawiane w Parku Narodowym Doñana, generują 30-krotnie większą aktywność  SOD niż jakikolwiek inny obecnie dostępny na rynku szczep fitoplanktonu morskiego

Poziom SOD gwałtownie spada wraz z wiekiem, co skorelowane jest ze skróceniem długości życia i rozwojem schorzeń związanych z wiekiem. Wyniki kilkuset badań wykazały, że wiele zaburzeń dotyczących wszystkich tkanek jest bezpośrednio związanych z niskim poziomem SOD. Spadek poziomu SOD prowadzi do: wypadania włosów, zaburzenia pamięci, trądziku, problemów ze wzrokiem, bólu stawów, niepłodności, starzenia się skóry, włóknienia tkanek.

Wyprodukowano w UE. Haematococcus pluvialis pochodzi spoza UE.

Efekty: badania kliniczne astaksantyny potwierdzają poprawę w zakresie nawilżenia skóry, poprawy elastycznosci, redukcji szorstkości i zmarszczek oraz korzystny wpływ na hiperpigmentację. Badania SOD (dysmutaza ponadtlenkowa) potwierdzają, że dzięki zdolności wymiatania wolnych rodników znacznie łagodzi uszkodzenia skóry
wywołane promieniowaniem UVB, co wyraźnie odróżnia go od innych fizycznych środków 
ochrony przeciwsłonecznej. Ponadto skutecznie zapobiega fotostarzeniu oraz może nie tylko złagodzić uszkodzenia skóry wywołane promieniowaniem, ale także ułatwić 
gojenie ran. SOD jest też silnym środkiem w zapobieganiu trądziku zapalnego.

Pierwsze pozytywne objawy można zaobserwować już po 6 tygodniach, bardziej zintensyfikowane efekty po 12 tygodniach. Dla uzyskania zadowalającego efektu producent zaleca przyjmowanie produktu przez minimum 3 miesiące. Efekty docelowe są indywidualne i zależne od stanu skóry oraz stanu ogólnego organizmu.

Poza efektami estetycznymi korzyści wynikające z suplementcaji TetraSOD® obejmują m.in.: ulgę w zapalnych chorobach jelit, leczenie zaburzeń płodności, zapobieganie nowotworom, walkę z nadwagą, wsparcie w leczeniu chorób oczu, wsparcie w leczeniu chorób układu oddechowego, wsparcie w leczeniu chorób układu neurologicznego, wsparcie w leczeniu zaburzeń pracy serca, poprawę kondycji fizycznej

Astaksantyna zawarta w suplemencie Medilâge anti-âge jest naturalnie występującym ketokarotenoidem, który ma liczne funkcje biologiczne, a jego silne właściwości przeciwutleniające są obiecujące. Związek ten wzbudza duże zainteresowanie w zakresie jego  potencjalnego wykorzystania w poprawie zdrowia ludzkiego. W ciągu ostatnich lat astaksantyna była szeroko badana pod kątem jej możliwego wpływu na zdrowie skóry, z pozytywnym skutkiem. Wykazano, że astaksantyna ma działanie przeciwzapalne, właściwości immunomodulujące i naprawcze DNA, co jeszcze bardziej zachęciło do jej stosowania w celu utrzymania zdrowia skóry i przeciwdziałania uszkodzeniom skóry.

Kilka artykułów medycznych o Astaksantynie: 

Badania z ostatnich 20 lat oceniające astaksantynę jako doustny suplement potwierdzają, że hamuje ona syntezę melaniny co zmniejsza hiperpigmentację skóry. Astaksantyna jest zatem substancją, która z powodzeniem może być suplementowana u osób z tendencją do hiperpigmentacji.

Maksymalne stężenie naturalnej astaksantyny, pochodzące z mikroglonów Haematococcus pluvialis, obserwuje się głównie pomiędzy 7- 21 godziną po spożyciu.

Stwierdzono, że biodostępność astaksantyny jest wyższa, jeśli podanie następuje po spożyciu pokarmu.
Badania wykazały również, że palenie tytoniu zwiększa degradację astaksantyny w organizmie, co prowadzi do zmniejszenia jej biodostępności u palaczy papierosów.
Na całym świecie przeprowadzono wiele badań klinicznych w celu oceny skuteczność astaksantyny w poprawie zdrowia skóry. Jedno z najwcześniejszych badań klinicznych zostało przeprowadzone w Tokio przez Seki i wsp. w 2001 roku.
W 2006 poddano badaniu 49 kobiet w wieku 45-50 lat. Części podawano suplement z 4 mg astaksantyny, części placebo, przez ok okres 6 tygodni. Badanie kliniczne zostało przeprowadzone przez dermatologów, kwestionariusz samooceny oraz ocenę opartą na instrumentach diagnostycznych. Oceniano suchość skóry, szorstkość, elastyczność, zmarszczki i wilgoć. Wszystkie te wskaźniki uległy znaczącej poprawie po 3-6 tygodni.

W 2014 roku oceniono efekt suplementacji astaksantyną w diecie (2 mg/d) na skórę twarzy w połączeniu z hydrolizatem kolagenu (3 g/d). Grupa osób suplementujących astaksantynę wykazała znaczną poprawę elastyczności skóry, jak również spadek TEWL (transepidermal water loss- przezskórna utrata wody) w fotostarzejącej się skórze twarzy po 12 tyg stosowania w porównaniu z grupą placebo.
Suplementowana astaksantyna w połączeniu z hydrolizatem kolagenu, może zwiększać elastyczność skóry, a także integralność bariery ochronnej przed fotostarzeniem ludzkiej skóry.

Od 2001 r badania wykazały, że stosowanie w postaci suplementacji astaksantyny poprawia znacząco nawilżenie, elastyczność i strukturę skóry. Substancja ta ma zdolność do redukcji zmarszczek i przebarwień, chroni przed procesem fotostarzenia i pozwala zwiększyć minimalną dawkę wywołującą rumień, a zatem zwiększa odporność skóry na UV.

Astaksantyna wraz z działaniem przeciwutleniającym wykazała również działanie przeciwzapalne, immunomodulujące i naprawcze DNA. Badania wykazały, że astaksantyna jest związkiem bezpiecznym, nieposiadającym skutków ubocznych efekty. 
We wszystkich wyżej wymienionych badaniach źródłem astaksantyny był Haematococcus pluvialis (źródło naturalne), a zastosowane stężenie wynosiło 5%.
 

Zobacz inne suplementy dostępne w naszym gabinecie:

Nourkrin InClinicMedilage cheveux femme , Colvita kolagen Colway