Najpopularniejsze nazwy leków hamujących wypadanie włosów

Najpopularniejsze nazwy leków hamujących wypadanie włosów 

Finasteryd, jest lekiem przeciw wypadaniu włosów, którego skuteczność została potwierdzona naukowo. Przyjmowany doustnie w tabletce 1 mg dziennie, działa bezpośrednio na męskie hormony. Ograniczając konwersję testosteronu do odpowiedzialnego za wypadanie włosów DiHydroTestosteronu, Finasteryd zwalcza łysienie u nasady, a także stymuluje odrost włosów.

Finasteryd jest szczególnie polecany w przypadku początkowego lub lekkiego łysienia, dla mężczyzn, którzy posiadają jeszcze stosunkowo dużą rezerwę włosów. Może być stosowany jako dodatek do przeszczepu włosów DHI, szczególnie w zaawansowanych postaciach łysienia (łysienie androgenowe), w celu wzmocnienia przeszczepów i zachowania mieszków włosowych otaczających miejsca przeszczepu.

Efekty Finasterydu są widoczne od 3 do 6 miesięcy, pod warunkiem skrupulatnego przestrzegania kuracji. Po 5 latach leczenia farmakologicznego finasterydem u 90% pacjentów obserwuje się ustanie wypadania włosów, a u 65% lepszy ich odrost. Dostępny tylko na receptę, Finasteryd musi być monitorowany przez lekarza w celu oceny postępów leczenia.

Regularność i ciągłość w przyjmowaniu Finasterydu są niezbędne, ponieważ po zaprzestaniu kuracji wypadanie włosów wraca do normy. Uważaj też na skutki uboczne finasterydu, których aktywny składnik może doprowadzić do spadku libido, impotencji i spadku morale, a nawet tendencji depresyjnych.

...

Minoksydyl jest jednym z najbardziej uznanych leków ze względu na jego dobroczynne działanie na zdrowie włosów mężczyzn i kobiet z łysieniem. Do stosowania miejscowego na łysinę, w postaci płynu lub pianki, Minoxidil jest środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne (rozszerza naczynia krwionośne), szczególnie skutecznym w stymulowaniu odrastania zdrowych włosów. Mówiąc dokładniej, Minoxidil sprzyja wypadaniu włosów pod koniec życia, w fazie telogenu i powoduje wzrost nowych, zdrowych włosów, w fazie anagenu.

Jednak Minoxidil nie działa bezpośrednio na przyczyny łysienia i jest skuteczny tylko w stosunkowo łagodnych przypadkach łysienia. Gdy łysienie typu męskiego lub żeńskiego jest bardzo zaawansowane, zamiast tego zaleca się przeszczep włosów DHI w celu uzupełnienia całkowicie bezwłosych obszarów skóry głowy. Następnie oprócz przeszczepu włosów można przepisać leczenie Minoxidilem, aby wzmocnić istniejące włosy jako całość, w tym przeszczepy.

Zaleca się 1 do 2 miejscowych aplikacji Minoxidilu dziennie na łysiny, wykonując bardzo lekki masaż, używając stężonego roztworu o stężeniu 5% dla mężczyzn i 2% dla kobiet. Rezultaty kuracji z Minoxidilem objawiają się przede wszystkim wypadaniem włosów pod koniec cyklu po kilku tygodniach: nie bój się, ponieważ to początkowe przyspieszenie wypadania włosów jest częścią procesu uruchamianego przez Minoxidil w celu aktywowania odrostu .

Korzystne efekty Minoxidilu widoczne są od 4 do 5 miesięcy kuracji. Nowe włosy, które odrosły, są zdrowe. Po 6 miesiącach do 1 roku wypadanie włosów jest znacznie zmniejszone u 1 na 3 pacjentów, natomiast skuteczność Minoxidilu ulega stagnacji lub maleje po 2 latach leczenia. Jego skutki uboczne mogą objawiać się miejscowym podrażnieniem.

...

Kuracja hormonalna dla kobiet przeciw wypadaniu włosów
W przypadku łysienia androgenowego u kobiet, lekarz może zalecić leczenie spironolaktonem, sprzedawanym pod nazwą Aldactone. Spironolakton działa na hormony androgenowe odpowiedzialne za wypadanie włosów.

Z drugiej strony, niektóre pigułki antykoncepcyjne mogą działać jako żeńskie hormony do leczenia wypadania włosów. Dokładniej mówiąc, pigułki złożone z norgestymatu lub desogestrelu mają działanie antyandrogenne pozwalające na zachowanie włosów.

W naszym gabinecie prowadzimy bardzo zróżnicowane terapie trychologiczne. Często łączone. Przykładem może być terapia zewnętrzna preparatem Hair Loss System i suplement diety Nourkrin InClinic 

Ampułki można wybrać samemu, przeglądając informacje w internecie. Ma to swoje plusy i minusy. Plusem na pewno będzie poznanie różnych marek, wyświetlanych w wyszukiwarce na pierwszej stronie. Minusy - można się nabrać na dobre teksty pisane przez profesjonalnych marketerów, które naprowadzą nas na "najlepsze" produkty.

 

Hair Loss System