Jak uratować włosy po porodzie

Dla wielu kobiet utrata włosów po porodzie jest poważnym problemem. Stopień utraty włosów po porodzie zależy od wielu okoliczności i może się różnić u różnych osób. W tym artykule wyjaśniono, co stanowi przyczynę utraty włosów po porodzie. Ustaliłam również, w jaki sposób możemy uniknąć przyszłych komplikacji, identyfikując kobiety, które doświadczają wypadania włosów po porodzie stosując terminowe i skuteczne leczenie, które pomoże złagodzić problemy z wypadaniem włosów. Jeżeli szukasz pomocy zalecamy stacjonarną konsultację trychologiczną w gabinecie trychologicznym Trycho-Derm.

Wypadanie włosów po porodzie może rozpocząć się w każdej chwili i trwać nawet do roku. U większości kobiet wypadanie włosów osiąga szczyt około czterech do pięciu miesięcy po porodzie i może wystąpić jako szok nawet po ustąpieniu większości kilku innych problemów poporodowych. Jeśli twoje dziecko ma zaledwie kilka miesięcy, a ty nadal masz problemy z wypadaniem włosów, pamiętaj, że nie jesteś sama. Około połowa wszystkich mam ma taki problem.

Większość mam obserwuje gwałtowny wzrost wypadania włosów zaledwie kilka miesięcy po porodzie lub po intensywnej chorobie, ponieważ rozwijające się włosy przyczyniają się do wypchnięcia pozostałych włosów z mieszków włosowych.

Przyczyny wypadania włosów po porodzie

? Zmiany hormonalne

  • Zaburzenia wzrostu włosów związane z ciążą i wypadanie włosów poporodowych są spowodowane przede wszystkim zmianami hormonalnymi.
  • Podwyższona ilość estrogenu w czasie ciąży zapobiegała regularnemu wypadaniu włosów. Włosy często wypadają w niewielkich ilościach każdego dnia. Wypadanie włosów spowalnia w czasie ciąży. Ulepszony przepływ krwi i transmisja, co może również skutkować mniejszą utratą włosów niż zwykle, wzmacnia efekt.
  • Dlatego po urodzeniu dziecka i spadku poziomu estrogenów włosy rekompensują stracony czas, wypadają w znacznie większych ilościach niż zwykle.

? Inne czynniki

Wypadanie włosów po porodzie może czasami być spowodowane innymi czynnikami niż tylko spadek estrogenu; te dodatkowe czynniki mogą zaostrzyć stan. Dalsze badania i leczenie mogą być konieczne w przypadku niedokrwistości, stresu, zaburzeń równowagi hormonalnej i problemów z tarczycą, które mogą również powodować wypadanie włosów.

Co robić gdy włosów wypada więcej niż w normie

Na pewno, nie panikować; sytuacja opisana powyżej jest raczej typowa. Łysienie, inna nazwa wypadania włosów, ma wiele potencjalnych przyczyn. Łysienie telogenowe, bardzo charakterystyczny rodzaj łysienia, jest przyczyną łysienia poporodowego i jest jednym z najczęściej leczonych zaburzeń przez lekarzy.

U wielu osób od pięciu do piętnastu procent wzrostu włosów znajduje się w fazie telogenu lub sekwencji spoczynkowej cyklu rozwoju włosa. Dzieje się tak, gdy włosy nie są produkowane lub wypadają. Kiedy kilka włosów osiąga telogen naraz z powodu zmiany fizjologicznej lub hormonalnej, powstaje łysienie telogenowe.

? Fryzjer

Styliści mogą zasugerować alternatywną fryzurę.

? Produkty do pielęgnacji włosów

Zastosuj odżywkę zwiększającą objętość i szampon. Takie produkty często zawierają składniki, takie jak proteiny, które otaczają włosy, nadając im grubszy wygląd. Alternatywnie rozważ użycie odżywki przeznaczonej do włosów cienkich. Mają łagodniejsze formuły, które nie powodują splątania włosów. Skoncentruj większość aplikacji odżywki na końcówkach włosów, przez to nie obciążasz włosów.

?Suplementacja

Zróżnicowanej diety nie należy zastępować suplementami, zwłaszcza jeśli jesteś mamą która niedawno urodziła dziecko. Jeśli jednak twoje odżywianie jest niezbilansowane, suplementy mogą być przydatne jako uzupełnienie posiłków. Witaminy są kluczowe dla ogólnego dobrego samopoczucia, nawet jeśli nie udowodniono, że szczególnie wpływają na wypadanie włosów. Po porodzie często zaleca się kontynuowanie przyjmowania suplementów diety, zwłaszcza jeśli karmisz piersią.

Nourkrin® Hair Growth+ Inclinic 
Wykazano, że suplementy diety z niektórymi biodostępnymi proteoglikanami zapoczątkowały nową erę zrozumienia składników odżywczych, które wpływają na wypadanie włosów. W związku z tym zasugerowano, że ta proteoglikanowa terapia zastępcza, która zawiera szczególny lektykan, leucynę wersikan i dekorynę, jest korzystna jako terapia podstawowa dla wszystkich rodzajów wypadania włosów.

proteoglikany nourkrin wypadanie włosów inclinic

Szczególnie Versican i dekoryna, jako część proteoglikanowej terapii zastępczej, mogą odgrywać kluczową rolę w wyzwalaniu i przedłużaniu anagenu w procesie wzrostu włosa. Wykazano, że te proteoglikany lektykanowe i leucynowe zapobiegają stymulacji i produkcji komórek tucznych w połączeniu z określonymi flawonoidami, oprócz ochrony przed apoptozą generowaną przez stres.

Zaleca się stosowanie tego podejścia zarówno jako środka zapobiegawczego, jak i terapeutycznego, szczególnie w przypadkach utraty włosów związanego ze stresem.

Zwykłe spożywanie doustnych suplementów zawierających szczególnie przepuszczalny proteoglikan wyróżnia się jako perspektywiczna nowa strategia medyczna wśród wielu innych podejść terapeutycznych i leków.

Popularne zabiegi:

Mezoterapia | Elektrokoagulacja | Oczyszczanie twarzy | Usuwanie brodawek | Powiększanie ust | Kwas hialuronowy | Regulacja brwi | Depilacja laserowa Zamykanie naczynek | Osocze bogatopłytkowe | Peeling chemiczny | Infuzja tlenowa | Oksybrazja | Mezoterapia mikroigłowa | Stylizacja brwi | Botox | Mezoterapia bezigłowa | Karboksyterapia | Oczyszczanie manualne skóry