Powiększanie, nawilżanie, modelowanie? Czy może sztuka korekcji ust?

Powiększenie ust Głogów

Dlaczego pragniemy poprawić wygląd swoich ust?

Pełne, zmysłowe usta zdobią twarz każdej kobiety, niestety, wraz z wiekiem pojawiają się zmiany związane z procesem starzenia się skóry i czerwieni wargowej. Zmiany te polegają na zmniejszeniu ilości kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego - czyli na odwodnieniu. Poza procesem starzenia usta mogą być zbyt małe do anatomii twarzy, asymetryczne lub posiadać wrodzone bądź nabyte zniekształcenia. Wtedy celem zabiegu jest nadanie im wyglądu najbardziej zbliżonego do fizjologicznego z uzyskaniem symetrii i właściwych proporcji.

Powiększenie ust Głogów

Na czym polega dobór preparatu do zabiegu?

Najpowszechniej stosowanym zabiegiem pozwalającym na korektę ust i ich nawilżenie jest zastosowanie usieciowanego kwasu hialuronowego. Wspomagająco stosuje się również toksynę botulinową znaną powszechnie pod nazwą “Botox”. Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego są biointegralne i biokompatybilne oraz bezpieczne dla tkanek. Zastosowanie usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala zwiększyć objętość ust, skorygować ich kształt oraz je nawilżyć. Zabieg pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu- od bardzo naturalnego po bardziej spektakularny- w zależności od możliwości tkanki, wskazań medycznych oraz oczekiwań pacjentów. Nie bez znaczenia są również właściwości fizyczne preparatu, jego budowa chemiczna, poziom usieciowania oraz zawarty w nim kwas hialuronowy. Stąd preparaty są dobierane indywidualnie do zamierzonego celu z uwzględnieniem ich jednoczesnego bezpieczeństwa. Czynniki, które różnicują preparaty to przykładowo stężenie kwasu hialuronowego, cechy fizykochemiczne, reologia, w tym plastyczność i spójność preparatu. Doświadczony specjalista wyczuwa subtelne różnice pomiędzy różnymi preparatami i ich działanie fizykalne tj. układanie się w tkance, dzięki czemu jest w stanie zaoferować pacjentom powtarzalne efekty. W przypadku pacjentów, którzy podejmują zabieg po raz kolejny, jednak u innego specjalisty warto aby umieli określić jaki preparat był podany podczas poprzedniego zabiegu. Celem tu nie jest powielenie zastosowanego preparatu, a jedynie określenie jego cech fizykalnych i zachowania się w tkance pacjenta. Nietrafionym jest tu także narzucanie typu preparatu specjaliście. Każdy z nich bowiem ocenia możliwości preparatów w inny sposób, jak również preferencje co do preparatów mają inne. Ostatecznie celem jest efekt, a nie nazwa preparatu. Oczywiście odpowiedzialny specjalista stosuje tylko preparaty bezpieczne i zarejestrowane. Ponadto ważne aby preparat dobrze się dystrybuował w tkance, a tym samym nie dawał widocznej granicy pomiędzy obszarem implantacji kwasu hialuronowego, a obszarem gdzie zabieg nie był wykonany, a także z czasem zanikając nie deformował czerwieni wargowej.

Reasumując inny preparat zastosowany zostanie dla delikatnego efektu nawilżenia ust, tak aby nie było widać ingerencji lekarza, a inny dla uzyskania efektu Russian Lips (płaskie usta, mocno nadana wysokość czerwieni wargowej i wyciągnięte łuki Kupidyna) lub zniwelowania asymetrii i zniekształceń wywołanych urazami. Oczekiwania pacjentki lub pacjenta są sprawą istotną, jednak możliwości zabiegowe są zależne od stanu pierwotnego ust tj. ich anatomia, ewentualne zrosty poopryszczkowe lub pourazowe czy też wcześniejsze korekty ust, które pozostawiły po sobie częściowy efekt, do którego należy się dostosować. Techniki modelowania ust są różne, jedni specjaliści wykorzystują techniki, które ściśle określają zasady modelowania, inni dobierają cechy ust indywidualnie do anatomii twarzy i ust pacjenta.

Nie zawsze do korekcji ust wykorzystuje się jednak kwas hialuronowy. Bywa, że samodzielnie lub pomocniczo wykorzystuje się do zabiegu toksynę botulinową- Botox. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nie obejmuje samych ust a ich okolice, tj. zmarszczki wokół ust, opadające kąciki czy uśmiech dziąsłowy, gdzie podczas uśmiechu pacjenta obnażają się górne dziąsła, co u niektórych pacjentów nie wygląda korzystnie. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej pozwala delikatnie wywinąć ust i nadać im efekt większej sprężystości. Specjalista w Trycho-Derm dr Aneta Szulska-Shoepp stawia na indywidualny dobór technik względem każdego pacjenta.

Powiększenie ust Głogów

Powiększanie czy może sztuka korekcji?

Trudno zatem zabieg poprawiający wygląd i kondycję ust nazwać jak to zwykło się potocznie “powiększaniem ust”. Współczesne techniki korekcji ust to coś więcej...a ich celem nie jest ostatecznie powiększenie a wychwycenie ich mankamentów i skorygowanie ich. Jaki zabieg zatem jest dla Ciebie? Nawilżanie lub zabieg z toksyną botulinową- jeśli chcesz aby Twoje usta były delikatnie wydatniejsze, świeższe i nieco jędrniejsze bez wyraźnego zwiększenia ich objętości oraz zmiany kształtu. Korekta kształtu i/lub zwiększenie objętości- jeśli potrzebujesz wyrównać asymetrię ust i chcesz aby nabrały objętości. Ostatecznie wszystko można a nawet trzeba ustalić ze specjalistą, więc wybór zabiegu nie spoczywa na pacjencie.

Powiększenie ust Głogów

Czy modelowanie ust kończy się na granicy czerwieni wargowej?

Innymi słowy, czy korekta ust to tylko usta same w sobie? Nie zawsze. Dość częstym mankamentem ust jest opadanie kącików ust oraz zmarszczki promieniste wokół ust tzw. “palacza”, nieco rzadziej uśmiech dziąsłowy, o którym wspomniano wyżej. Opadające kąciki ust nadają twarzy zacięty, smutny wygląd, są związane z procesem starzenia się skóry i czerwieni wargowej, grawitacją, zanikiem naturalnych „poduszeczek” tłuszczowych wokół ust, ale także są wynikiem silnej pracy mięśni obniżających kąciki. Zmarszczki promieniste wokół ust choć nazywane “zmarszczkami palacza” nie mają zwykle nic wspólnego z nałogiem, a są wynikiem procesu starzenia się skóry i silnej pracy mięśnia okrężnego ust. Zawsze należy uwzględnić te aspekty podczas korekty ust i skorygować je także, dla uzyskania optymalnego efektu.

Podsumowując, poprawianie urody ust to szerszy wachlarz technik zabiegowych, dobierany indywidualnie względem każdego pacjenta.

Aby zobaczyć efekty naszej pracy kliknij NASZE PORTFOLIO

Aby przeczytać więcej o zabiegu, efekcie pozabiegowym, zasadach pozabiegowych i przeciwwskazaniach do zabiegu kliknij KOREKTA KSZTAŁTU POWIĘKSZANIE NAWILŻANIE UST

Popularne zabiegi

Mezoterapia | Elektrokoagulacja | Oczyszczanie twarzy | Usuwanie brodawek | Powiększanie ust | Kwas hialuronowy | Regulacja brwi | Depilacja laserowa Zamykanie naczynek | Osocze bogatopłytkowe | Peeling chemiczny | Infuzja tlenowa | Oksybrazja | Mezoterapia mikroigłowa | Stylizacja brwi | Botox | Mezoterapia bezigłowa | Karboksyterapia | Oczyszczanie manualne skóry 

Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 ?