Kto to jest flebolog i czym się zajmuję?
Flebologia jest to nauka, która zajmuje się leczeniem żylaków, pajączków i zapaleń żył, a także profilaktyką chorób naczyń. Zapewne czytasz ten artykuł bo wyszukałeś nas po frazie flebolog Głogów -bardzo dobrze trafiłeś.
Kim jest flebolog? Sama nazwa „flebologia” pochodzi od greckich słów phlebos („żyła”) oraz logos („nauka”), stąd flebolog, to lekarz zajmujący się diagnostyką naczyń żylnych i leczeniem schorzeń, takich jak m.in. zakrzepica żył głębokich czy żylaki.
Zapewne nie wszyscy wiedzą, że w naszym kraju, nie ma jeszcze wyodrębnionej specjalizacji lekarskiej zwanej flebologią, ale lekarzy specjalizujących się leczeniu układu żylnego coraz częściej nazywa się za pomocą tego terminu. W gabinecie Trycho-Derm przyjmuje lekarz Dr Andrzej Schoepp.
Zadzwoń i zarezerwuj wizytę 780 174 448
Dr Andrzej Schoepp to certyfikowany flebolog, specjalizujący się również w medycynie rodzinnej. Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w 1994 r. Praktykę lekarską w zakresie skleroterapii odbywał m.in. w Monachium w Niemczech. Czytaj sięcej o skleroterapii tu skleroterapia Głogów
Specjalizuje się w nieoperacyjnym leczeniu żylaków kończyn dolnych oraz zamykaniu poszerzonych naczyń żylnych, teleangiektazji tzw. pajączków metodą obliteracji, a także w leczeniu przewlekłych ran, owrzodzeń podudzi oraz w wykonywaniu ultrasonografii dopplerowskiej naczyń obwodowych.
Jest ekspertem na terenie Dolnego Śląska w zakresie łączenia klinicznej skuteczności leczenia ran z innowacyjnymi metodami; począwszy od efektywnego oczyszczania i budowania tkanki, aż po zamknięcie i gojenie najtrudniejszych ran, wraz z zapobieganiem powstawania blizn.
Jest członkiem: Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej PTMR, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging PTMEiAA, należącego do Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej UIME, członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
Certyfikowany specjalista w dziedzinie zaawansowanych technik stosowanych w medycynie estetycznej z użyciem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego. Ponadto zajmuje się nowoczesnymi technikami intralipolizy oraz odmładzania dłoni.
Obecnie, lekarz flebolog zazwyczaj jest specjalistą z zakresu innych dziedzin: np. chirurgii ogólnej, naczyniowej, angiologii, dermatochirurgii, chorób wewnętrznych, urologii, czy radiologii. Specjalista taki powinien posiadać wiedzę i doświadczenie z zakresu profilaktyki niewydolności żylnej i chorób z nią związanych.
Jakimi chorobami zajmuje się flebologia? Flebologia przede wszystkim zajmuje się schorzeniami takimi jak:
• Żylaki,
• Pajączki,
• Żylaki przymacicza i miejsc intymnych,
• Żylaki powrózka nasiennego,
• Owrzodzenia żylne,
• Zakrzepica żylna,
• Żylaki w innych nietypowych lokalizacjach.
Kiedy powinniśmy zgłosić się do flebologa? Badania wskazują iż 40 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn w naszym kraju cierpi na przeróżne problemy żylne. Oblicza się też, że nawet 2 proc osób w Polsce może cierpieć na owrzodzenia podudzi. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę iż nieleczone choroby żylne mogą doprowadzić do niebezpiecznych dla życia zatorów i zakrzepów.
Objawami które wskazują na to, że w naszych żyłach zachodzą jakieś niepokojące procesy może być uczucie ciężkości w nogach oraz wieczorna opuchlizna nóg, a szczególnie kostek, łydek i stóp. Również tzw teleangiektazje, czyli czerwone, fioletowe lub niebieskie „pajączki”pojawiające się na naszych nogach, ujawniają przeważnie stany chorobowe.
Należy pamiętać, że o ile „pajączki” na początku są tylko problemem estetycznym, to w przypadku zaawansowanej choroby zakrzepowej żył, zagrożenie zdrowia, robi się już bardzo wysokie. Jeśli zmiany postępują i żyłki stają się coraz bardziej widoczne, trzeba podjąć odpowiednie leczenie, gdyż z czasem niepozorne pajączki mogą zmienić się się w żylaki kończyn dolnych, a z czasem w owrzodzenia podudzi. Żylaki najczęściej pojawiają się u osób nieuprawiających sportu, źle odżywiających się, otyłych oraz nadużywających alkoholu.
Oprócz teleangiektazje, do konsultacji u flebologa powinny nas skłonić również :
Widoczne przez skórę, poszerzonych i krętych żyły, które mogą oznaczać żylak
Obrzęki zlokalizowanych wokół kostek, które zazwyczaj nasilają się pod koniec dnia,
Brązowe przebarwienia skóry i wyprysków, które często zlokalizowane są przy kostkach,
Ciężko gojące się rany na podudziach – owrzodzenia podudzi,
Skurcze łydek i ich zasinienie.
Powodem do podjęcia leczenia flebologicznego mogą być stany zapalne żył oraz pęknięcia żylaków. Do konsultacji u flebologa, powinny skłonić nas również pojawiające się często hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Chorobami, które leczy ten lekarz, są także zakrzepica żył głębokich i powierzchownych oraz miażdżyca.
Jak leczy się choroby żył?
Nieleczone choroby żył mogą prowadzić do groźnych dla życia konsekwencji, takich jak: zator płucny, zakrzepy, zwężanie światła tętnic, oraz nadciśnienie. Podstawowym badaniem, na które skieruje nas flebolog, jest USG Doppler Głogów, czyli badanie obrazowe żył i tętnic. Na ich podstawie, flebolog dobiera odpowiednią terapię bazując na diagnozie, zawierającej ocenę zaawansowania schorzenia. Leczenie obejmuje przede wszystkim zabiegi laserowe, operacyjne i ostrzykiwania. Flebolog Głogów
Leczenie większości schorzeń układu żylnego z zastosowaniem nowoczesnych technik nie wymaga obecnie hospitalizacji, a powrót do pełnej sprawności możliwy jest bez skomplikowanej i długotrwałej rehabilitacji.
Zadzwoń i zarezerwuj wizytę 780 174 448
Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 ?