Dietetyk Głogów mgr Aleksandra Majsnerowska

Dietetyk Głogów to najczęściej wyszukiwane hasło w wyszukiwarce Google wśród osób, które pragną zmienić nawyki żywieniowe w swoim życiu i szukają specjalisty w Głogowie.

W gabinecie Trycho-Derm przyjmuje mgr Aleksandra Majsnerowska z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Dietetyk Głogów. Pani Aleksandra organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Współautorka programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ” Cukier w Ryzach”, „Piona na zdrowie” oraz programu dla niepłodnych par oraz przyszłych rodziców pt. „Gotowi do Narodzin”. Przy współpracy z fundacją Akademia Zdrowej Rodziny prowadzi warsztaty o tematyce żywienia dzieci. Wraz z Katarzyną Nowak współpracuje z Laboratorium testDNA, udzielając wsparcia merytorycznego i prowadząc konsultacje indywidualne. W pracy zawodowej wiele uwagi poświęca prawidłowemu funkcjonowaniu mikroflory jelitowej swoich pacjentów. Specjalizuje się w dietoterapiach chorób układu pokarmowego, alergii i nietolerancji pokarmowych, zaburzeń rozwojowych dzieci oraz chorób autoimmunizacyjnych.

W gabinecie Trycho-Derm obowiązują zapisy telefoniczne. Wystarczy zadzwonić, lub napisać sms z zapytaniem kiedy będą najbliższe terminy przyjazdu do Trycho-Derm Aleksandry Majscerowskiej. Po ustaleniu daty i godziny wystarczy przyjść na wizytę.

Dietetyk głównie kojarzy się z odchudzaniem, czyli redukcją nadmiernej masy ciała. Jest on jednak specjalistą ochrony zdrowia, który zajmuje się indywidualnym doborem odpowiedniej diety (zmianą nawyków żywieniowych) w profilaktyce pewnych chorób, we wspomaganiu żywieniowym leczenia konkretnych chorób czy po prostu leczeniem żywieniowym. Dietetyk Głogów

Na stan naszego zdrowia ma wpływy wiele elementów. Należą do nich czynniki niemodyfikowalne, na które nie mamy wpływu, m.in.: uwarunkowania genetyczne, wiek, płeć, ale również takie, które możemy modyfikować przez zmiany swojego stylu życia, np. aktywność fizyczną oraz sposób żywienia.

Wbrew pozorom konsultacja dietetyka w Głogowie nie jest i nie powinna być skierowana jedynie do osób z nieprawidłową masą ciała, głównie nadwagą i otyłością. Dietetyk Głogów.

Każdy człowiek jest inny i potrzebuje spersonalizowanych rozwiązań pod kątem żywienia, uwzględniających m.in. stan zdrowia, preferencje i umiejętności kulinarne, gotowość na zmiany trybu życia. Gwarantuje to indywidualna opieka dietetyka klinicznego. 

Wsparcie dietetyczne obejmuje m.in.:

 • w insulinooporności, cukrzycy typu 1 i 2,
 • w zespole jelita drażliwego i innych zaburzeniach czynnościowych,
 • w chorobie Hashimoto,
 • w alergiach i nietolerancjach pokarmowych,
 • profilaktyce chorób dietozależnych,
 • w chorobach układu krążenia (miażdżyca, dyslipidemie, nadciśnienie tętnicze),
 • dla kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią,
 • w niedożywieniu np. związanym z chorobą,
 • dla wegetarian i wegan,
 • w celiakii,
 • w nadwadze i otyłości. 

Podczas wizyty dietetyk przeprowadzi z nami dokładny wywiad żywieniowy i spyta o nasz tryb życia – zostaniemy zapytani o choroby współistniejące (np. nadciśnienie, choroby tarczycy, zespół jelita drażliwego), ogólne samopoczucie, przyjmowane leki i suplementy diety, alergie i nietolerancje pokarmowe, preferencje żywieniowe i poziom aktywności fizycznej. Warto wziąć ze sobą ostatnie wyniki badań laboratoryjnych (jeżeli były wykonywane), np. lipidogram, stężenia żelaza i/lub ferrytyny.
Dietetyk zwykle również pyta o wcześniej stosowane diety i modyfikacje dietetyczne, ich skuteczność, a także trudności oraz plusy tych rozwiązań. Może on zasugerować dodatkową konsultacje z innymi specjalistami, np. alergologiem, gastroenterologiem czy wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych (skierowanie na badania i ostateczną decyzję o wskazaniu podejmuje lekarz).

Kiedy umówić wizytę u dietetyka 

Na konsultację z dietetykiem warto zdecydować się w przypadku rozpoznania pewnych chorób przewodu pokarmowego (np. choroby wrzodowej żołądka, zespołu jelita drażliwego, choroby uchyłkowej jelita grubego, choroby Crohna) oraz alergii lub nietolerancji pokarmowych (np. alergii białka mleka krowiego czy celiakii).
Pod opieką dietetyka powinny przebywać osoby dotknięte niektórymi chorobami przewlekłymi, w których zmiana nawyków żywieniowych i codziennego jadłospisu stanowi element terapii, m.in. z:

 • cukrzycą,
 • chorobami układu krążenia,
 • otyłością.

Osoby, które stosują diety eliminacyjne z powodu alergii i nietolerancji lub z własnego wyboru, np. wegetariańską czy wegańską, również mogą zasięgnąć wsparcia dietetyka w ich zbilansowaniu. Ważne jest, by w przypadku diet eliminacyjnych stosować zamienniki o podobnej wartości odżywczej, np. zbliżonej zawartości białka czy ważnych witamin i składników mineralnych.  

W gabinecie Trycho-Derm obowiązują zapisy telefoniczne. Wystarczy zadzwonić, lub napisać sms z zapytaniem kiedy będą najbliższe terminy przyjazdu do Trycho-Derm Aleksandry Majscerowskiej. Po ustaleniu daty i godziny wystarczy przyjść na wizytę. 

Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 ?