Jaki krem na przebarwienia jest skuteczny do stosowania w domu
Wybór kremu na przebarwienia nie jest łatwym wyborem. Na początek zalecamy zapoznać się z samym problemem jakim są przebarwienia skóry. Z wiedzą dotyczącą przebarwień łatwiej będzie dokonać wyboru odpowiedniego kremu. W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytanie czyli jaki krem na przebarwienia jest dobry. Czy warto przyjść na zabieg do kosmetologa, czy może samemu spróbować poradzić sobie z przebarwieniami w domu. Podpowiemy jaki krem na przebarwienia jest sprawdzony. Dodatkowo podzielimy się informacjami na temat kosmetyków na rynku oraz różnych zabiegów. Przebarwienia na pierwszy rzut oka mogą mieć postać piegów. Czytając dalej artykuł dowiesz się również, że mogą mieć postać przebarwień potrądzikowych, melasmy lub być wynikiem różnych chorób. Jeżeli melasma jest dla Ciebie nowym słowem, nie przejmuj się zaraz wyjaśnimy co to jest.
Przebarwienia skóry
Przebarwienia zwane również hiperpigmentacją lub melasmą na skórze mogą mieć postać plamek o różnej średnicy od małych zaledwie milimetrowych po duże do kilku centymetrów. Rozproszenie występowania plam również może być różne. Większość kobiet, ( choć coraz więcej mężczyzn próbuje pozbyć się przebarwień ) uznaje przebarwienia za mało estetyczne i próbuje się ich pozbyć. Ciekawostką jest fakt, że przebarwieniom skórnym można zapobiegać i jest to znacznie łatwiejsze niż ich usuwanie, które wymaga czasu. Za przebarwienia na skórze odpowiada melanina, która jest barwnikiem skóry. Jeżeli dojdzie do zaburzenia produkcji melaniny dochodzi do przebarwienia skóry i powstawania plam.
Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 ?
Rodzaje przebarwień
- Piegi- to drobne milimetrowe punkciki o zwiększonej miejscowo produkcji melaniny. Występują najczęściej na twarzy ale również dekolcie, plecach, ramionach. Mogą występować w różnym nasileniu w postaci rozproszonej lub w skupiskach. Dla jednych piegi będą uroczą ozdobą, dla innych uciążliwym defektem.
- Melasma (ostuda) to nieszkodliwy typ hiperpigmentacji, który najczęściej pojawia się na policzkach, nosie i czole. Przeważnie występuje u kobiet w związku ze zmianą poziomu hormonów, które regulują ilość melaniny w skórze. Ostuda pojawia się nawet u 15% kobiet w ciąży. Oprócz kobiet w ciąży, z tym rodzajem przebarwień równie często walczą kobiety stosujące antykoncepcję. Bywa jednak, że ostuda pojawia się niezależnie od tych okoliczności. Ostuda potrafi samodzielnie zniknąć po porodzie lub po obniżeniu dawki przyjmowanego hormonu.
- Przebarwienia starcze Powstają głównie w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne, dlatego widoczne są przede wszystkim na partiach ciała wystawionych na jego działanie. Plamy pigmentacyjne posłoneczne widoczne są na twarzy, szyi, dekolcie oraz rękach. Przyjmują wielkość od kilku milimetrów do 2-3 cm. Plamy te zwykle można zaobserwować po 50 roku życia, a z wiekiem może ich przybywać.
- Przebarwienia pozapalne Powstają w wyniku stanu zapalnego lub uszkodzenia skóry. Przebarwienia pozapalne często towarzyszą zmianom trądzikowym. Kiedy w skórze pojawia się stan zapalny, następuje wydzielanie melaniny, której nadmiar przyczynia się do powstawania przebarwień. Na skórze uwidaczniają się płaskie różowe, czerwone lub brązowe plamy. I chociaż promieniowanie słoneczne nie wywołuje pozapalnej hiperpigmentacji, może zaostrzyć jej objawy. Dlatego warto unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce i przestrzegać pozostałych zasad, dzięki którym stan skóry się nie pogarsza. Proces syntezy melaniny jest bardzo złożony i jest tematem na osobny wpis na naszej stronie.
Kiedy dochodzi do powstawania przebarwień skóry
- gdy gospodarka hormonalna zostaje zaburzona w wyniku stosowania antykoncepcji, ciąży czy menopauzy. Przebarwienia związane z zaburzeniem gospodarki hormonalnej często znikają po unormowaniu się poziomu hormonów.
- w wyniku chorób. Najczęściej są to choroby wątroby i tarczycy.
- w wyniku niedoboru witamin w organizmie
- po przyjmowaniu leków np. podczas leczenia trądziku
- gdy są pewne predyspozycje genetyczne, stąd gdy członkowie rodziny mieli przebarwienia mamy większe szanse również na ich przejęcie
- po zastosowaniu niektórych kosmetyków czy perfum.
- po ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne.
Chroniąc skórę przed promieniowaniem słonecznym, a także stosując skuteczne preparaty rozjaśniające przebarwienia, możemy je usunąć, jednak nie stosując się do zasad prewencji przebarwienia mogą powracać.
Jak można się uchronić przed powstawaniem przebarwień
Coraz więcej osób już wie że opalanie się niesie za sobą negatywne skutki. Opalanie się na solarium pomijamy bo mamy nadzieję, że wiesz jak bardzo można sobie nim zaszkodzić. Promieniowanie słoneczne może prowadzić do oparzeń słonecznych i powoduje, że skóra szybciej będzie się starzeć. Dodatkowo pojawiają się przebarwienia i szybciej uwidaczniają zmarszczki. Negatywne skutki nadmiernego opalania mogą ujawnić się z wiekiem w postaci raka skóry. Dlatego jest bardzo ważne stosowanie ochrony przed słońcem. Sugerujemy nakrycia głowy i używanie odpowiednich kosmetyków z filtrem. Zasady bezpiecznego powinny być stale przypominane. Najbardziej narażone osoby na działanie promieni słonecznych to jednak małe dzieci i osoby starsze oraz wszyscy ci którzy mają jasną karnację. Wypisaliśmy dla Was najważniejsze zasady, którymi możecie się kierować:
- unikaj opalania w godzinach największego nasłonecznienia w godzinach od 12.00 do 15.00
- pamiętaj o wspomnianym przez nas nakryciu głowy, odpowiednim ubiorze i okularach przeciwsłonecznych
- wybieraj miejsca zacienione
- stosuj kosmetyki do opalania z filtrem UV. Warto sprawdzić mało popularne mgiełki. Podzielimy się z wami naszym odkryciem. To La Roche-Posay Anthelios SPF50+ 200 ml
- pij dużo wody - woda chroni przed wysuszeniem się skóry. Tak często o tym się mówi a tak mało ludzi się do tego stosuje.
- Dbaj o właściwą kondycję organizmu, w tym funkcje wątroby.
Jeżeli nie udaje Ci się usunąć plam pigmentacyjnych z twarzy albo jesteś w trakcie stosowania kremu na przebarwienia możesz ostatecznie przykryć je korektorem lub podkładem kryjącym, który ujednolica koloryt skóry.
Jaki Krem na przebarwienia
Naturalna redukcja przebarwień u niektórych osób może trwać krócej, u innych dłużej, jest to indywidualna sprawa. Przebarwienia skóry można jednak zlikwidować z dobrym efektem stosując zabieg rozjaśniający lub odpowiedni krem na przebarwienia. Jaki krem na przebarwienia jest najlepszy? Zanim dowiesz się dlaczego marka Me Line jest nieporównywalna z innymi warto żebyś nie przestawał czytać. Możesz przeoczyć dużo ważnych informacji, które mogą mieć wpływ na zastosowanie odpowiedniego kremu. W wielu przypadkach można pozbyć się przebarwień stosując kremy na przebarwienia o działaniu złuszczającym. Jeśli zmiany są bardzo widoczne, warto umówić się na konsultację z kosmetologiem w gabinecie Trycho-Derm w Głogowie, lub w innym dobrym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym w miejscu zamieszkania.
Kremy na przebarwienia przeważnie w swoim składzie zawierają kwas azelainowy, który zmniejsza aktywność komórek produkujących melaninę. Kwas azelainowy można znaleźć również w popularnych lekach na trądzik. Jego największą zaletą jest hamowanie rozwoju bakterii. Przykładowo krem Me Line do skóry kaukaskiej w swoim składzie posiada: Kwas azelainowy · Kwas traneksamowy · Arbutyna · Kwas kojowy · Kwas laktobionowy · Hialuronian sodu · Retinal · Rezorcynol fenyloetylowy
Kremy na przebarwienia należy stosować systematycznie, najczęściej przez okres minimum kilku tygodni wg zaleceń kosmetologa lub informacji na ulotce. Jaki krem na przebarwienia będzie bezpieczny? Podpowiadamy, żeby wybierać sprawdzone kremy, a kremy sprawdzone to na pewno takie, których specjaliści używają do zabiegów profesjonalnych. Wśród dostępnych preparatów do usuwania przebarwień z kwasem azelainowym jest maska do użytku domowego marki Me Line, która, również w swoim składzie zawiera kwas azelainowy. Dokładny skład maski: Woda · Alkohol cetylowy · Gliceryna · Kwas migdałowy · Kwas azelainowy · Kwas ahitowy · Kwas laktobionowy · Kwas traneksamowy · Kwas salicylowy · Retinol. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, substancje w niej zawarte mogą dostać się do głębszych warstw skóry, co ma duże znaczenie dla skuteczności działania tego kosmetyku.
Kosmetyki Me Line zawierają również inne substancje o działaniu przeciwzapalnym i rozjaśniającym przebarwienia. Krem depigmentacyjny Me Line pomaga zmniejszyć przebarwienia po wakacyjnym słonecznym urlopie, widoczność piegów, przebarwienia po trądziku i przebarwienia starcze oraz te które są wynikiem zaburzeń hormonalnych.
Usuwanie przebarwień wymaga samozaparcia i systematyczności. Tak jak wspomnieliśmy na początku znacznie łatwiej zapobiegać powstawaniu przebarwień. Jeśli jednak już doszło do ich powstania, możemy sięgnąć po kosmetyki domowe Me Line, które rozjaśniają i przyspieszą usunięcie przebarwień. Przy bardzo nasilonych zmianach zalecamy udać się do specjalisty kosmetologii, który pomoże nam zmniejszyć ich widoczność.
Kiedy stosować krem na przebarwienia? Letnia pora roku nie jest najlepszą do rozpoczynania stosowania kosmetyków depigmentujących ale nie wykluczoną. Najlepszą porą do rozpoczęcia zabiegów kosmetycznych w gabinetach lub domowych jest schyłek lata, początek jesieni, zima, wczesna wiosna.