Mezoterapia

Co to jest mezoterapia

Mezoterapia to nowoczesny, bezpieczny zabieg. Stosuje się ją zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu już istniejących zmian. Zapobiega starzeniu się skóry pobudza produkcję kolagenu, spłyca drobne zmarszczki. Ponadto doskonale nawilża i ujędrnia skórę, nadaje jej elastyczność, świeżość i blask. Do mezoterapii stosuje się różne substancje aktywne tak zwane stymulatory: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy, krzemionkę, rutynę, kofeinę.

 

mezoterapia wrocław

Umów się na zabieg mezoterapii we Wrocławiu lub w Głogowie, wybierz miejsce najbliżej siebie.

Zabieg możesz wykonać we Wrocławiu w gabinecie Perfect Derm lub w Głogowie w gabinecie Trycho-Derm. Poniżej znajdują się przekierowania na formularze kontaktowe gabinetów. 

Wrocław Perfect Derm

Trycho-Derm Głogów

Gdzie się stosuje

Okolice , w których wykonuje się mezoterapię igłową: okolica oczu, twarz, szyja, dekolt, grzbiet dłoni, skóra głowy oraz w różnych partiach ciała w likwidacji cellulitu i rozstępów. 

Na czym polega

Istotą leczenia jest wprowadzenie odpowiedniej substancji za pomocą serii płytkich nakłuć, na właściwą głębokość. Warto zaznaczyć, że mezoterapia powinna być wykonywana przez doświadczonych specjalistów, gdyż niewłaściwe przeprowadzenie zabiegu może wiązać się z ryzykiem powikłań. Przed przystąpieniem do mezoterapii zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, aby omówić oczekiwania i ewentualne ryzyka związane z zabiegiem.

Jak działa

W przypadku odmładzania skóry twarzy stosuje się przede wszystkim sam kwas hialuronowy intensywnie nawilżający lub w połączeniu z witaminami, aminokwasami, peptydami wspomagają metabolizm komórek, zwalniając proces starzenia się skóry, pobudzają produkcję kolagenu i naszego własnego kwasu hialuronowego przez komórki skóry. Koktajle sporządzane do mezoterapii skóry głowy przede wszystkim pobudzają mikrokrążenie, wzmacniają i ochraniają naczynka pobudzają wzrost włosa, odżywiają i zabezpieczają przed wysuszeniem tkanki otaczające korzeń włosa. Specjalne mieszanki przeznaczone do terapii cellulitu i rozstępów powodują rozpuszczanie błon komórkowych zbijając komórki tłuszczowe w grupy a następnie usuwają je bezpiecznie z organizmu. Skóra ulega wygładzeniu i ujędrnieniu. 

Jaki jest efekt

Po zabiegu mezoterapii obserwuje się wyraźne spłycenie zmarszczek, skóra jest lepiej nawilżona, odzyskuje jędrność i napięcie, naturalne odmłodzenie oraz promienny wygląd. Kontury twarzy stają się bardziej wyraziste. Skóra jest gładsza. Włosy po mezoterapii zostają pobudzone do wzrostu, stają się silniejsze oraz bardziej witalne, nabierają gęstości i blasku. Ponadto są zabezpieczone przed wysuszeniem a tym samym przed powstawaniem łupieżu. Zabiegi mezoterapii napinają i ujędrniają skórę w leczeniu cellulitu, dają wyraźny efekt wygładzający - zmniejszają "pomarańczową skórkę” i rozstępy.

Czy mezoterapia jest bolesna

Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający skórę, wówczas zabieg jest bezbolesny. Cienka igła i szybkie tempo podawania preparatu dodatkowo zmniejsza ból. 

Jak często wykonuje się zabieg

Zabiegi powinno się wykonywać w kilku seriach (3-5 razy), co 2-4 tygodnie, wówczas efekt jest najlepszy i długo się utrzymuje. Zabieg trwa od 0,5 do 1 godz. 

Jakie są zalecenia po zabiegu

W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego bezpośrednio po wstrzyknięciu, do 12 godzin od wykonania zabiegu nie należy przede wszystkim ogrzewać (słońce, solarium) ani silnie oziębiać skóry, ponieważ może to doprowadzić do rozłożenia preparatu a co za tym idzie zmniejszenia efektu. Nie należy również nakładać makijażu aby nie zwiększać ryzyka infekcji. Nie uciskać miejsc nakłuć. Unikać wzmożonych ćwiczeń fizycznych. Zachować co najmniej 2-tygodniowy odstęp pomiędzy kolejnym zabiegiem estetycznym lub kosmetycznym ( w tym również masaż). Należy pamiętać, że pełna seria zabiegów daje długotrwały efekt. 

Jakie są działania uboczne

Bezpośrednio po zabiegu występują "grudki", które szybko się wchłaniają, w zależności od preparatu od kilku do kilkunastu godzin. Czasem może pojawić się lekki ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia. Mogą wystąpić zgrubienia ale dolegliwości te są przemijające i krótkotrwałe.

Jakie są przeciwwskazania

Na pewno ciąża i karmienie piersią. Także stany zapalne skóry, silne uczulenia oraz niektóre choroby i stosowane przewlekle niektóre leki. Dlatego przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja medyczna i przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego.

Wybierz miejsce w którym chcesz wykonać zabieg mezoterapii.

Wrocław Perfect Derm

Trycho-Derm Głogów