Łuszczyca pod kontrolą

Łuszczyca skóry głowy objawia się wykwitami grudkowymi łuszczycowymi, ogniskowymi lub zlewnymi pokrytymi grubymi i zbitymi pokładami łusek. Przy dużym nawarstwieniu łusek może dojść do powstania rozpadlin, które mogą ulec infekcji. Czasem zmiany łuszczycowe mogą przechodzić na skórę gładką czoła, karku i okolic małżowin usznych.

Łuszczyca skóry głowy może przebiegać z różnym nasileniem, najważniejsze by nie dać się jej pokonać, nie pozwolić sobie na jej zaniedbanie i znaleźć dla siebie właściwą terapię utrzymującą skórę głowy w dobrej kondycji. Dobranie takiej terapii nie jest łatwe, ponieważ każdy borykający się z tą chorobą reaguje lepiej lub gorzej na różne formy terapeutyczne, stąd dobór ‘’tej jedynej’’ często trwa latami. Niestety niektóre z nich nie dość, że nie są dla wszystkich skuteczne to niosą ze sobą wiele skutków ubocznych. Więc jeśli nadal ‘’nie macie problemu z głowy’’, a wasza terapia nie jest skuteczna, szukajcie dalej!

Pielęgnacja skóry głowy objętej łuszczycą różni się od tej stosowanej w innych częściach ciała. Dzięki zachowaniu zasad prawidłowego traktowania swojego organizmu i właściwej pielęgnacji skóry głowy można w dużym stopniu poprawić i zachować na długo jej zdrowy wygląd. Należy pamiętać aby zawsze próbować metod jak najmniej agresywnych, takich które pozwolą nam na wydłużanie okresów remisji łuszczycy bez ryzyka skutków ubocznych. Łuszczyca nie jest wyleczalna, i pomimo tego że można ją skutecznie kontrolować wiąże się z koniecznością stosowania wieloletnich terapii. Warto w takim razie, by były one naturalne i bezpieczne nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Takich terapii jako trycholodzy szukamy właśnie dla osób cierpiących na łuszczycę skóry głowy. Ważne jest dla nas by uwolnić te osoby od wieloletnich powrotów do terapii sterydowych i znaleźć dla nich metody skuteczne, bezpieczne, naturalne i zdrowe dla ich skóry głowy. Przed osobami chorującymi na łuszczycę teraz trudniejszy okres roku bo jak wiadomo, słońce poprawia stan skóry łuszczycowej, oczywiście z pewnymi wyjątkami jak zawsze. Powodzenia, i pamiętajcie zawsze możecie na nas liczyć! 

Zobacz również zestaw Hair Loss System na naszej stronie. Podajemy przy okazji link do naszego sklepu w którym możesz kupić Hair Loss System ampułki w zestawie z szamponem lub sam szampon taniej z kodem: eliokap5 ?