Cosmelan/Dermamelan

Cosmelan i Dermamelan są jedną z najskuteczniejszych kuracji depigmentacyjnych obecnych na rynku. Mechanizm ich działania polega na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę czyli kluczowy enzym w procesie tworzenia melaniny. Większość substancji zawartych w preparatach Cosmelan/Dermamelan ma udowodnione działanie blokowania tego enzymu lub odwracania przemian metabolicznych w łańcuchu melanogenezy.

Zalety Cosmelanu/ Dermamelanu:

  • zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
  • nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym
  • jest bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma (przebarwienia hormonalne)
  • jest bezpieczny
  • może być wykonywany o każdej porze roku
  • odpowiedni dla każdego fototypu skóry

Pierwszy etap kuracji wykonywany jest w gabinecie, kolejny etap stanowi stosowanie preparatów przez osobę poddaną zabiegowi. Stan skóry poprawia sie po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. W zależności od typu skóry, rodzaju i głębokości przebarwień rozjaśnianie przebiega z różną szybkością. W przypadku skóry ciemnej (IV-V fototyp skóry) plamy znikają po 10-14 dniach, w przypadku skóry jasnej (I-II-III fototyp skóry) plamy znikają po ok. 21 dniach. Średni okres terapeutyczny to 1 miesiąc. Terapia podtrzymująca obejmuje okres kolejnych 3-5 miesięcy. W przypadku 99% przypadków osób poddawanych zabiegowi intensywność zabarwienia plam zmniejsza sie o 95%.

Zabieg wymaga kontynuacji zastosowania kremu Cosmelan/ Dermamelan w domu w celu utrzymania efektu bez nawrotów przebarwień ze względu na to, że sama terapia nie zmniejsza tendencji do powstawania przebarwień a jedynie ją przerywa.

Koszt zabiegu
Twarz
1400.00zł