Niedoskonałości skóry, które wymagają czasu aby je zredukować

OPOWIEM O KILKU NIEDOSKONAŁOŚCIACH SKÓRY, KTÓRE WYMAGAJĄ CZASU ABY JE ZREDUKOWAĆ.

Wiosna tuż tuż

Podstawowa zasada osiagnięcia efektów zabiegowych na czas to NIE ZWLEKAJ DO OSTATNIEJ CHWILI!

Choć zapowiedź jest mocno wiosenna bo zwykle wtedy budzimy się z zimowego snu i przypominamy sobie o porządkach w estetyce swojego ciała to zapewniam, że warto go przeczytać o każdej porze roku :):):) a zdecydowanie niezwłocznie jeśli wiosna tuż tuż a pragniecie wtedy być kwitnący wyglądem jak ona.

PRZEBARWIENIA
Wymagają stopniowej redukcji i hamowania produkcji melaniny, co musi iść w zgodzie z tempem przebudowy melanocytów i procesów regeneracyjnych skóry.

Czas redukcji w zależności od rodzaju przebarwienia: od 1 miesiąca do kilku miesięcy.
Najczęstsze występowanie- twarz, szyja po fotouczuleniu od np. perfum lub leków, dłonie, inne części ciała wystawiane na ekspozycję słoneczną.

Terapia i rodzaj zabiegu dobierany jest w zależności od rodzaju przebarwienia i tendencji nawrotowych. Skóra w trakcie terapii i po jej skończeniu wymaga ochrony przed promieniami słonecznymi.

BLIZNY I ROZSTĘPY
Wymagają pobudzenia procesów regeneracyjnych w skórze co musi iść w zgodzie z tempem przebudowy komórkowej skóry.

Czas trwania zabiegów: zwykle kilka miesięcy.
Dobór i konfiguracja metod zabiegowych dobierana jest w zależności od głębokości, rodzaju, wieku i umiejscowienia blizny.

NADMIERNE OWŁOSIENIE
Czas terapii zabiegowej jest zależny od różnych faz wzrostu włosa, stąd przy jednym zabiegu jest usunięta jedynie część włosów, która jest w danej fazie wychwytywana dla impulsu swietlnego.

Dla zredukowania 90% owłosienia w przypadku Lasera diodowego Light Sheer potrzeba około 6 miesięcy, w przypadku systemu IPL Medical System 10-11 miesięcy)

TRĄDZIK
Czas osiągnięcia właściwych efektów jest zależny m.in. od rodzaju trądziku, infekcji, stanu organizmu i poziomu hormonów, a także zdolności regeneracyjnych skóry.

Zwykle terapia wymaga poświęcenia kilku miesięcy, do roku czasu.

NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ, CELLULIT
Są to zmiany wynikające m.in. z naszego metabolizmu stąd proces pobudzenia i rozpadu komórek tłuszczowych w przypadku metod nieinwazyjnych wymaga czasu w miarę zgodnego z naturalnym procesem metabolicznym komórek. Warto te metody wspomóc odpowiednią dietą i ćwiczeniami.

Czas trwania terapii nieinwazyjnej: około kilku miesiecy, terapii bardziej inwazyjnej jak liposukcja znacznie szybszy.

OKOLICE OCZU
Czasu wymagają tutaj głównie dwa problemy:

  • Przebarwienia dolnych lub górnych powiek. Zważając na problem samych przebarwień, które wymagają czasu redukcji opisanego wyżej oraz delikatność skóry w tym obszarze nie można zastosować tutaj metod tak agresywnych jak w innych częściach ciała.
  • Zmarszczki pod oczami. W tej okolicy tylko w niektórych przypadkach można zastosować szybkie korekty zmarszczek pod oczami, te które się nie kwalifikują niestety należy poddać zabiegom, które skutecznie ale stopniowo napinają i przebudowują skórę pod oczami.

Czas trwania terapii: od jednego do kilku miesiecy.

BRUZDY, ZMARSZCZKI, WIOTKOŚĆ SKÓRY 
Czas redukcji tych niedoskonałości nie jest uwarunkowany jako tako nimi samymi a raczej metodą jaką chcemy je zredukować. Metody najszybsze i najbardziej spektakularne to zastosowanie toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego do wypełnień zmarszczek i bruzd oraz wolumetrii.

Czas trwania terapii: Tutaj efektu korekcyjnego nawet w 95 % możemy spodziewać się w ciągu 2 tygodni.

Metody jednak, które wykorzystują nasze naturalne procesy przebudowy skóry wymagają dłuższego czasu dla osiagnięcia efektów, idąc zgodnie z zegarem procesów regeneracyjnych tkanek (oczywiście w dużym stopniu je i tak przyspieszając). Do tych zabiegów należą m.in.: osocze bogatopłytkowe, rollery, głębokie złuszczania, peelingi chemiczne, zabiegi z retinolem, mezoterapia, fotoodmładzanie czy różnego rodzaju naświetlania.

Czas trwania terapii: W tym przypadku należy wykonać kilka zabiegów w serii, co przekłada się na kilka miesięcy zabiegowych.

Kolejność wyświetlania
97